Spread the love

 =HRS=

>H®$<

 .HellRaiders 

| HRS |

Historie klanu HRS je pestrá, plná hádek a intrik, ale také kamarádského semknutí. Byly zde časy krásné i zlé Vše začalo někdy v roce 2005. Přesné datum již není známo.

U zrodu Hell Raiders (zkráceně HRS), stálo několik hráčů: Nix(tehdy Martínek), který v té době sice byl v HRS tak měsíc, ale stál u jeho vzniku a jako jediný si pamatuje jeho přesnou historii.
Nix vymyslel samotné jméno Hell Raiders. Ale byli zde i další, jejichž přesná úloha u zrodu HRS již není známa: Tojefuk,Najo, Smrťák, Satan, Bali?

Jak už to tak bývá, úspěchy střídaly neúspěchy, hádky, klan HRS živořil. Zhruba v této době přichází do klanu georgCZ .

Slovenský klan Black Panthers, který podobně jako klan HRS také hrál Delta Force Black Hawk Down a podobně jako Hell Raiders i živořil, se dohodl s tehdejším vedením HRS, že se spojí dohromady pod jediným jménem Hell Raiders. Webadmin týmu Black Panthers Lucas, udělal společné web stránky pod doménou www.hrs.bp-s.sk . A pod touto doménou klan tehdy delší dobu figuroval.

Na začátku roku 2006 do klanu vstupuje spousta nových hráčů: Marcus_CZ ( tehdy NEO), Zefyr, Mario. Později Blade_svk, Vlko, Mihee, Maro, Crysis a další. Leadrem klanu byl tehdy hráč Leo, zástupce mu dělal georgCZ. Lucas z vlastní kapsy financoval Black Hawk Down server, který ho stál značné peníze a taky vlastní Teamspeak 2 server. Hell Raiders tehdy byl jediný cz-sk klan, který ještě hrál hru Delta Force Black Hawk Down. V těžké zahraniční konkurenci byl skoro zázrak aspoň jednou vyhrát zápas. Některé hráče to časté prohrávání znechutilo a z klanu odešlo, jiní zůstali.

Vypršela doména bp-s.sk. georgCZ zaregistroval u společnosti Banan.cz novou doménu a webhosting www.hrs-bhd.com . Zefyr se stává match arrangerem. Lucas vytváří nový web přes program PNC. Potom z klanu odchází. Nedlouho po něm odchází Maro. Lucas zakládá opět klan Black Panthers, do kterého vstupuje exhrsák Maro. Propukají hádky a obvinění mezi Hell Raiders a Black Panthers. (BP rekrutovalo na stránkách Hell Raiders nové členy do svého klanu. Zefyr + NEO vs Maro, hádající se trio. Vše končí tak, že Lucas maže stránky Hell Raiders, které tehdy sám vytvořil, takže znal jejich hesla.

V roce 2007 se tedy Hell Raiders ocitá bez webu. Je na nule. Tehdy Zefyr společně s georgCZ zkouší udělat vlastní web přes PNC systém. Stylem ,,pokus-omyl” se jim povedlo udělat web. Zefyr zjišťuje, že ho to baví, začíná se naplno věnovat webmakeringu. Weby se neustále zlepšují. Zvlášť když se do klanu vrací po takřka dvouroční odmlce Nix_cz, který je výborným grafikem.

Vedení HRS si uvědomovalo, že hrát jenom jednu hru je blbost a tak se rozhodlo z HRS udělat multiklan. Otevřela se sekce Battlefield 2.

Jak šel čas, BHD sekce zase živořila nízkou aktivitou a tak byla na jednu dobu dokonce zcela uzavřena a HRS bylo jenom Battlefield 2 klanem, který taky zrovna aktivitou nehýřil.

Na začátku roku 2008 se znovu otevírá DFBHD sekce, zavírá se BF2 sekce. Uskutečnila se schůze klanu, na které se rozhodlo, že se otevře COD2 sekce.
Také se přechází pod jinou webhostingovou společnost Profitux a je zakoupena nová doména hellraiders.cz.

V půlce roku 2008 se přechází na nový redakční systém Webspell, a všechny sekce se sjednocují pod jednu webstránku.

Na konci roku 2008 se duo Nix_cz a Zefyr pouštějí to tvorby nového webu. Nix vytvořil design, Zefyr upravil kód a povedlo se jim z původního Free Webspell templatu udělat originální design.

Na jaře roku 2009, dojde k jistým neshodám. Zefyr a Marcus odchází. Zakládají nový klan Live2Win.
Nix_cz se stává hlavním managerem klanu. Maro, jehož konexe ve společnosti XLnet zajišťovaly klanu game a voice servery, mu dělal zástupce.
Oba však začali pracovat a měli na management míň času. Tak se rozhodli, že vedení klanu předají Wuhanovi a Sloanovi.

Klan však již v té době neměl zrovna dobré jméno, partneři se sháněli těžko. Nikdo ze členů nepřispíval na chod webu, hrála jenom BHD sekce, ostatní sekce byly neaktivní. Wuhan se Sloanem se proto rozhodli na podzim roku 2009 klan zrušit. BHD sekce klanu Hell Raiders, která v něm byla takřka 4 roky odešla do spřízněného klanu BSB.

Veteráni starého Hell Raiders: Fikus, Vapor, Tojefuk, Najo, Leo, Liam, Hacker_SVK, RK, Nikita, Nix_cz, Bali, Crysis, Mihee, Blade, Vlko, Mario, NEO, Zefyr, Maro a další… (třeba Chosee :-D)

________________________________________________________________________________
 

Nová historie
28. května 2010 ? Znovuobnovení klanu Hell Raiders
Rozhodlo se o tom paradoxně na schůzi klanu Live2Win (tedy Marcusově a Zefyrově klanu, který založili jako protipól HRS).
Musela se změnit doména na hellraiders.net, neboť ta původní již byla obsazená.

Na začátku prázdnin do klanu přechází klan BSB (Black Site Brothers), pod vedením zkušeného manažera Draga. Investuje do koupi serveru a zřizuje pro náš klan vlastní TS3 server a ostatní servery nabízí jako sponzoring. Přes prázdniny je dokončen nový projekt s názvem Tournament page. Rozjíždí se servery, rozvoj sekcí (přichází Vietcong sekce), která je nebývale aktivní.

Koncem prázdnin klan stagnuje, výpadek serveru, klan se ocitá bez TS3. Drago však nezklame a tak na začátku října 2010 je server opět rozjetý a co víc, Drago dodělává svůj projekt Hell Raiders gamehosting, za skvělé ceny 🙂

Hroutí se COD4 sekce, odchod Marcuse, klan nabírá novou sekci a poprvé v historii klanu bude tato sekce tvořena z cizích hráčů, kteří až do této chvíle, neměli s klanem nic společného. Nová sekce však zrovna aktivitou nehýří. Po měsících stagnace se Zefyr rozhodne vytvořit Call of Duty 4 For fun sekci, do které se snažil přemluvit hráče ze starého HRS. Opět je tedy v klanu Nix_cz, MBC (jako Zucke), Lizzard. Georg s Dragem se přidávají taky a sekce je komnpletní a poměrně aktivní.

29. června odchází Drago z klanu Hell Raiders. Klanu tak končí server, který Drago prodává. Poprvé v historii se zavádí povinné příspěvky, které mají povinnost platit hráči, kteří v klanu působí déle než půl rok. Drago jako druhý manažer v historii dostává do klanové Síně slávy 🙂

Call of Duty 2 sekce včele s Dopinkem je na vrcholu, když v CZL vystoupá na třetí místo. Bohužel, chvíli na to, dostává nabídku od Snoopy a odchází. Tato sekce se zapsala natrvalo do naši Síně slávy 🙂

Nedlouho po odchodu Dopinkovy sekce, přichází sekce nová z Fortune Gaming včele s pOwiikem.

Ta za nás hraje necelé tři měsíce ale z důvodů neaktivity jsme nuceni ji vyhodit. Na podzim se loučíme i s Vietcong sekcí, neshody s Dejvikem, který odmítl zaplatit členský příspěvek 60,- CZK, když byl klan totálně na dně.

Přecházíme z Profitux webhostingu na levnější a stejně výkonný Wedos. Webhosting je zaplacen tak na 2 roky, za cenu, kterou bychom meli u profituxu na jedno čtvrtletí. <<– Nejlepší ekonomický tah klanu —

Podzim provází změny i v Call of Duty 4 sekci. Do klanu se naplno zapojuje Krejzyna a přivádí s sebou Varyho a Relaxe, cod4 jede naplno, avšak pořád v rámci for fun, tudíž hraje pouze CW.

Do klanu se vrací po více než dvouleté odmlce i Maro, který byl našim servermanagerem. Netrvá to dlouho a kupujeme virtuální server u stejné společnosti jako máme webhosting, čili Wedos. Stává se z něj páteřní server našeho klanu, jede na něm TSko včetně všech herní serverů.

Na podzim pořádáme i cupy ve hře Call of Duty 4. Do konce roku se nám povedly udělat dva tzv. Al – Asad cupu.

Listopad 2011 – do klanu přichází posila do managementu. A to dívčí posila Táňa “Šesti” Šestinová, která posunuje náš klan o notný kus dále 🙂
Na sklonku roku 2011 se do klanu opět vrací Dopinkova cod 2 sekce. Která však díky neshodám po měsíci působení, u nás končí. Odchází i Šesti.

V první půli roku 2012 přichází nová stabilní sekce Call of Duty 2, pod vedením Apatixe. Do klanu také přichází CS 1.6 sekce, pod vedením Fexxyho, který v našem klanu udělá nový rekord s tím, že jeho sekce u nás vydrží nejdělé ze všech dosavadních. Na konto si taky připisují několik dílčích úspěchů. Avšak po třech měsících svého působení i Fexxyho sekce odchází a končí. Vytvořil však rekord, nejdéle působicí Counter Strike 1.6 sekce 🙂

Po prázdninách je klan převážně v útlumu, posléze se experimentuje s VPS servery, které ovládá serveradmin Maro. Hell Raiders nabízí i sponzoring prostřednictvím TS 3 serverů.
Podzim roku 2012 byl převážně pasivní. Z důvodů katastrofálního nedostatku času, se ruší VPS servery a taky sponzoring TS3 serverů.
Klan byl na pokraji zrušení, avšak nakonec se znovu rozjel a ještě před Vánocemi nabral hned tři nové sekce. Profesionální Call of Duty 4 sekci, pod vedením mausiiQa. Call of Duty 4 se tak rozdělila na for fun sekci (kde se pořád drží tvrdé jádro starého HRS) a tuto novou profi sekci.

Do nového roku 2013 tedy vstupuje HRS s optimistickým výhledem, co se finanční i existenční stránky týče.

Nakonec se COD 4 sekce opět rozpadá, do klanu přichází leader CS 1.6 sekce PENTAGRAM, který aktivně zastupuje náš klan a kráčí ve Fexxyho stopách.

8. 3. 2013, odchází z našeho klanu po ročním působení Apatix s COD 2 sekcí a zapisuje se do naší síně slávy, jakožto squad manager jedné z nejkvalitnějších cod2 sekcích, jaké jsme v klanu kdy měly.

Roky 2013 a 2014 jsou roky stagnace. V klanu se míjejí nejrůznější sekce. Určitou dobu se drží PENTAGRAMOVA sekce Counter Strike GO. Rozjíždíme znovu TS3 sponzoring, Zefyr nastavuje a spravuje vlastní VPS server, na kterém později rovněž rozjíždí COD 4 server pro for fun sekci.

Nicméně aktivita, stejně jako i v ostatních tuzemských klanech postupně odpadá, na klan není čas. Vše jistou dobu drží pouze PENTAGRAMOVA sekce.

Klan je střídavě aktivní, střídavě ne, CSGO sekce získává dílčí úspěchy na scéně. Pořádáme pár akcí zaměřených na hru Delta Force Black Hawk down a Call of Duty 4.

Píše se konec roku 2014. PENTAGRAM a jeho sekce již není aktivní, web hellraiders je hacknut, přecházíme na jiný web, který vytváří a spravuje opět Zefyr. Zůstává nám pouze jedna sekce a to for fun sekce, sdružující hráče bývalého tvrdého jádra. V takovéto situaci klan vstupuje do nového roku 2015.

Roky 2015 – 2018 jsou roky se střídavou aktivitou. Daří se pořádat setkání COD4 a DFBHD hráčů. Ke konci roku 2017 se zařizuje opět vlastní server a přechází se zpět na doménu hellraiders.cz

Nicméně v dubnu 2018 dochází k výpadku serveru, na kterém běžel náš hosting, takže ztrácíme kus historie a některá cená data, která se již nepodařilo obnovit.

Sepsáno Zefyrem. Tak si to pamatuji já, omlouvám se, jestli jsem na něco zapomněl, ale tak nějak to tehdy bylo.